Penzion Martin, Janské lázně

Cykloturistika

Krkonošská cyklistická naučná stezka (horské kolo) Janské Lázně horní stanice lanovky Černá hora - Janské Lázně horní stanice lanovky Černá hora 1. Krkonošská cyklistická naučná stezka je vedena nejzajímavějšími partiemi Černé a Světlé hory. Ideálním nástupním místem je horní stanice lanovky Janské Lázně - Černá hora, kde se vyhnete nepříjemnému stoupání. Přeprava kol lanovkou je zdarma. .

Krkonošská cyklistická naučná stezka (horské kolo) Janské Lázně horní stanice lanovky Černá hora - Janské Lázně horní stanice lanovky Černá hora 1. Krkonošská cyklistická naučná stezka je vedena nejzajímavějšími partiemi Černé a Světlé hory. Ideálním nástupním místem je horní stanice lanovky Janské Lázně - Černá hora, kde se vyhnete nepříjemnému stoupání. Přeprava kol lanovkou je zdarma. Na trase stezky je instalováno 9 tematických informačních tabulí. Trasa stezky je vedena v III. zóně Krnapu a proto je nutné dodržovat návštěvní řád. Stezka je otevřena od 1. června do 15. října. Z důvodu zajištění klidu pro zvěř, se mohou cyklisté pohybovat na stezce do 17 hodin. Délka: 16 km.

Z Janských Lázní k Sluneční stráni

Trasa začíná na náměstí Svobody v Janských Lázních a hned v úvodu počneme svižně sjíždět po silnici krásným lesem kol Janského potoka do Svobody nad Úpou. Odtud začíná náročnější stoupání po asfaltu a za zástavbou obce již vjíždíme do lesů, kde asfalt končí. Po čase stoupání mizí, vjíždíme do luk Kravího vrchu a nám se otevřou krásné pohledy na Krkonoše. Na chvíli se zastavujeme u Sluneční stráně a kocháme se výjimečností místa. Se záplavou vůní a barev pokračujeme dále již lesní asfaltkou ve svazích Černého vrchu a Kutné. Po 5 km sjíždíme polní cestou kolem luk do Horního Maršova, kde obdivujeme krásy místních stavení. Z Horního Maršova nás čeká závěrečné nejtěžší stoupání po asfaltu ve svazích Lesní hory. Za rozcestím Na Pražačce máme to nejtěžší za sebou a pomalu se počneme blížit ke kýženému občerstvení v boudě U Modrých kamenů. Po občerstvení a posilnění pokračujeme krásným sjezdem do cíle trasy v Janských Lázních.

Trutnovský sjezd:

Janské Lázně (670 m n. m.), Černá Hora (1299 m n. m.), Zlatá vyhlídka, Janská Hora, Mladé Buky, Hrádeček (Břecštejn), Horní Staré Město, Trutnov (414 m n. m.) = 20 km.

Sjezd pod Liškou:

Janské Lázně (670 m n. m.), Černá hora (1299 m n. m.), Pražská bouda, Lesní bouda,Tetřeví bouda, A) - Hříběcí boudy, Strážné, Vrchlabí (465 m n.m.) = 26 km. Tetřeví boudy, B) - Dolní Dvůr, Lánov (470 m n.m.) = 25 km.


Penzion Martin, Sportovní 205, 54225 Janské Lázně, Česká republika | Tel.:(+420) 731 495 600 | e-mail: rezervace[zavináč]penzionmartin[tečka]cz | GPS: N 50°38'7.084" E 15°46'56.029"
Přejít na: úvodní stránka | o penzionu | novinky | fotogalerie | služby | ceník |kontakt

Jsme na facebooku!

Jsme na Facebooku